Înălţarea Sfintei Cruci la Parohia Balaciu

Sărbătoarea „Înălţării Sfintei Cruci” s-a constituit într-un nou prilej de întărire întru credinţă a credincioşilor Parohiei Balaciu. Sfânta Liturghie, cu momentele specifice acestei sărbători, a scos în evidenţă cinstirea şi importanţa Sfintei Cruci pe care orice creştin trebuie s-o conştientizeze.

Bucuria sărbătorii a fost apoi împărtăşită şi beneficiarilor căminului de vârstnici „Ing.Vadim Rusu”, prin prezenţa părintelui paroh Marian Zăvoeanu în mijlocul lor, în special al celor bolnavi şi imobilizaţi la pat.

De asemenea, angajaţii instituţiei, împreună cu dna. directoare Helene Radu au asistat şi sprijinit iniţiativa părintelui paroh, prilej cu care s-a stabilit şi un program de manifestări religioase şi laice ce se vor desfăşura pe 1 octombrie, cu prilejul Zilei Vârstnicului, eveniment patronat de sărbătoarea „Acoperământul Maicii Domnului”.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...