„Ziua Vârstnicului” în parohia Balaciu

Sâmbătă, 1 octombrie, credincioşii parohiei Balaciu, alături de beneficiarii „Căminului de bătrâni Ing.Vadim Rusu” din localitate, au sărbătorit „Ziua Internaţională a Vârstnicilor”, aflată sub patronatul Acoperământului Maicii Domnului.

Manifestările au început prin participarea enoriaşilor, a locatarilor şi a personalului de îngrijire al acestora, alături de Dna. directoare Helene Radu, la Sfânta Liturghie în biserica parohială, continuând în cadrul căminului cu binecuvântarea dată agapei frăţeşti de către părintele paroh Marian Zăvoeanu.

Toate aceste activităţi au venit întru desăvârşirea manifestărilor de peste săptămână în care vârstnicii s-au bucurat de vizita copiilor de la şcoala generală din Pitişteanu şi de programul artistic al acestora realizat sub îndrumarea Dnei. învăţătoare Aurelia Mereuţă.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...