„Boboteaza” în Parohia Balaciu

În ajunul sărbătorii „Botezul Domnului”, credincioşii comunei Balaciu au fost vizitaţi de părintele paroh Marian Zăvoeanu în scopul stropirii cu apă sfinţită atât a lor, cât şi a gospodăriilor acestora.

În aceeaşi zi, au fost „botezaţi” şi locatarii căminului de vârstnici „Ing.Vadim Rusu” din localitate, o parte dintre aceştia participând a doua zi, la biserica din sat, la slujba de sfinţire a Agheasmei Mari, dar şi în ziua următoare la Sfânta Liturghie desfăşurată cu ocazia sărbătorii închinate Sfântului Ioan Botezătorul.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...