La Căminul pentru persoane vârstnice din Balaciu, bucuria Sf.Maslu s-a împletit cu cea a Mărţişorului

Într-o perioadă în care acordăm mai multă atenţie femeilor şi mamelor din jurul nostru, femeile instituţionalizate în cămine simt o nevoie mai mare de a-i avea pe cei dragi în preajmă.

De aceea, preotul din sat şi păstorul acestor suflete, a profitat de întâlnirea preoţilor de rând la săvârşirea Sf.Maslu, pentru a le acorda beneficiarilor o mângâiere în plus, odată cu înmânarea cu drag a unor mărţişoare, ca simbol al venirii primăverii.

Apoi, vizitele către cei nedeplasabili, o vorbă bună şi discuţiile ziditoare de suflet au completat tabloul care vine în pregătirea absolut necesară a parcurgerii cum se cuvine a postului, atât către apropiata sărbătoare a Mamei Creştine (25 martie), cât şi către sărbătoarea Învierii Domnului.

A consemnat Pr. Zăvoeanu Marian, Parohia Balaciu
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...