Binecuvântari arhiereşti în Parohia Balaciu

Duminica Intrării în Ierusalim a Mântuitorului Hristos a adus în Parohia Balaciu, pe lângă mulţimea mare de credincioşi care mai târziu au intrat în casele lor cu ramuri de salcie sfinţite, şi bucuria binecuvântărilor primite de la arhiereul nostru,Prea Sfinţitul Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor.

Prea Sfinţia Sa, însoţit de Prea Cucernicul Părinte Protoiereu Dumitru Drăghici, a efectuat o scurtă vizită la biserica din sat, prilej cu care a rostit frumoase cuvinte de învăţătură către cei prezenţi.

La sfârşitul vizitei, înalţii oaspeţi au poposit şi printre beneficiariiCăminului pentru Vârstnici „Ing.Vadim Rusu”, din localitate, dăruindu-le crenguţe sfinţite de salcie şi iconiţe.

(A consemnat Pr. Zăvoeanu Marian)
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...