Taina Sfântului Maslu la Căminul pentru vârstnici din Balaciu

Vineri, 14 decembrie, în incinta Căminului pentru vârstnici „Ing. Vadim Rusu” din localitatea Balaciu, s-a oficiat Taina Sfântului Maslu.

Preacucernicul părinte Neagu Vasile, preot paroh la biserica „Adormirea Maicii Domnului” din comuna Reviga împreună cu părintele Marian Zăvoeanu, preotul paroh de la biserica „Sfântul Dimitrie Izvorâtorul de Mir” din comuna Balaciu, au alinat prin rugăciunile lor, durerile şi supărările bătrânilor instituţionalizaţi amintind prin cuvintele de invăţătură rostite, apropierea sărbătorii Naşterii Domnului.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...