Ziua scolii

Luni 21 mai 2012 de sarbatoarea sfintilor Constantin si Elena, elevii scolii Arhimandritul Teofil din Balaciu au aniversat si ziua institutiei de invatamant.Cu acest prilej au fost invitati fosti elevi care au absolvit in prima promotie din 1951.Printre invitati s-au numarat pe langa preotul paroh din comuna Balaciu, Marian Zavoeanu,si preotii satelor din jur ,sate care tin de scoala din Balaciu: Copuzu, Crasani si Pitisteanu. Elevii au prezentat un program artistic cu cantece,dansuri si scenete.Festivitatea s-a incheiat cu o agapa frateasca.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...