Vizita Preasfintitului Parinte Vincentiu

Duminica Intrarii în Ierusalim a Mântuitorului Hristos a adus în Parohia Balaciu, pe lânga multimea mare de credinciosi care mai târziu au intrat în casele lor cu ramuri de salcie sfintite, si bucuria binecuvântarilor primite de la arhiereul nostru, Prea Sfintitul Parinte Vincentiu, Episcopul Sloboziei si Calarasilor. Prea Sfintia Sa, însotit de Prea Cucernicul Parinte Protoiereu Dumitru Draghici, a efectuat o scurta vizita la biserica din sat, prilej cu care a rostit frumoase cuvinte de învatatura catre cei prezenti.

La sfârsitul vizitei, înaltii oaspeti au poposit si printre beneficiarii Caminului pentru Vârstnici „Ing.Vadim Rusu”, din localitate, daruindu-le crengute sfintite de salcie si iconite
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...