O mana de ajutor

Cu ocazia vizitei de Florii în parohia Balaciu si la Caminul pentru vârstnici „Ing.Vadim Rusu” din localitate, Preasfintitul Parinte Episcop Vincentiu a primit în dar un goblen cu Mântuitorul Hristos realizat de domnul Voicu Nicolae, unul dintre locatari. Aflând ca în ultima perioada acesta nu a putut termina, din pricina unor probleme de vedere, un alt goblen deja început, Prea Sfintia Sa i-a promis ca îl va ajuta cu un consult de specialitate la Slobozia. Astfel ca miercuri, 16 mai, domnul Voicu, însotit de parintele Zavoeanu Marian, a mers la cabinetul doamnei optometrist Boni Luminita pentru a fi consultat. La sfârsitul vizitei medicale, domnul Voicu a primit gratuit doua perechi de ochelari, oferindu-i-se astfel posibilitatea sa îsi continue pasiunea de a coase goblenuri
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...