Concurs

La Balaciu s-a încheiat proiectul „Copiii învata iubirea lui Hristos” Duminica Sfintei Cruci a constituit cadrul de finalizare a proiectului „Copiii învata iubirea lui Hristos”, desfasurat în Parohia Balaciu. Pe parcursul a doua saptamâni, micii ucenici ce participa la programul de catehizare „Hristos împartasit copiilor”, au realizat diverse obiecte religioase cu care au organizat o expozitie cu vânzare, credinciosii care vin la sfânta biserica având ocazia sa le sustina proiectul din punct de vedere material. Cu banii obtinuti, copiii implicati în mini-proiect au putut cumpara alimente, obiecte de îmbracaminte si alte lucruri, spre a le oferi persoanelor nevoiase, precum si beneficiarilor caminului pentru persoane vârstnice din sat.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...