Duminica femeilor mironosițe

Hristos a înviat!

În Duminica a 3-a dupa Sfintele Pasti, numita si Duminica Mironositelor, praznuim pomenirea femeilor purtatoare de mir sau de aromate, care s-au dus, la revarsatul zorilor, sa unga trupul Domnului Iisus Cel rastignit si pus în mormânt, dar care pe neasteptate au devenit marturisitoare ale Învierii Sale. Femeile mironosite, numite în Slujba Învierii, pe buna dreptate, ucenitele Domnului, au dovedit un mare curaj al credintei si al marturisirii, prin faptul ca dragostea lor pentru Domnul Iisus Hristos a fost mai puternica decât teama pricinuita de cei care L-au condamnat la moarte si L-au rastignit.

Sâmbata 25 aprilie Antonia Maria a primit botezul creștin.Dumnezeu sa îi daruiasca viața lunga plina de bucurii!
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...