Cerc catehetic

Joi, 24 septembrie 2015, începând cu ora 13.00, la parohia Pitișteanu, în cadrul proiectului național „Hristos împărtășit copiilor”, s-a desfăşurat activitatea catehetică lunară, având ca temă: „Tatăl nostru, rugăciune Domnească ” susținută de părintele Paraschiv Sorinel.

La cateheză au participat 17 de copii din parohie şi din împrejurimi, cu vârste între 12 şi 14 ani.

Ca asistenți invitați au participat din partea Protopopiatului Slobozia părintele Alexandru Oancea responsabil pentru catehizare și preoții slujitori la parohiile din cadrul cercului pastoral nr.7 din Protopopiatul Slobozia.

Întâlnirea a fost organizată sub forma dialogului între susținător și participanți, copiii reușind să definească rugăciunea, felurile și rolul ei și să prezinte Tatăl nostru ca pe forma cea mai înaltă a rugăciunii.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat arie slideshow...
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...